Gjergj Simaku: Nxisim prodhimin e energjisë nga dielli dhe era, ABC News, 25 maj 2017

https://www.youtube.com/watch?v=GbGogz3kxDA

Ndërsa janë bërë tashmë investimet e para në jug të vendit, Ministria e Energjise ka në proces aprovimi disa projekte të reja të parqeve që prodhojnë energji nga era dhe dielli. Për këto investime, qeveria garanton blerjen e energjisë.

No post found

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.