Forumi Ekonomik Frankofon i Tiranës, 9 Mars 2018

02/03/2018

Ne datën 9 mars do te mbahet ne ambientet e Hotel Rogner,  Forumi Ekonomik Frankofon i Tiranës. Ky forum, i organizuar nga Ambasada e Francës dhe Klubi i biznesit France-Shqipëri me Qendër ne Lyon FAB (France Albanie Business), sjell për here te pare ne Shqipëria një grup me rreth 50 ndërmarrje franceze, te interesuar te njohin potencialet e tregut shqiptar.

Rreth 20 ndërmarrje nga ky grup do te kenë takime individuale me ndërmarrjet shqiptare.

Ky Forum mban disa risi:

– Numrin e madh te ndërmarrjeve franceze prezente ne Shqiperi.

– Prezantimin e Klubit te biznesit France-Shqiperi, si një Klub aktiv dhe shume i përkushtuat për te sjelle Shqipërinë ne vëmendjen e bizneseve franceze.

– Organizimin e ceremonisë per dhënien e trofeut “Mirenjohje për sipërmarrjen” 6 ndërmarrjeve Franko-shqiptare e shqiptare qe punojnë me Francën. Ky trofe do te jepet gjithashtu edhe për 2 personalitete franceze ne Shqipëri si dhe për 2 personaliteteve shqiptare.

Për çdo informacion ju lutem dërgoni email ne:

Mirela Mata

mirela.mata@conseil4m.com

Source: Forumi Ekonomik Frankofon i Tiranës, 9 Mars 2018

Disclaimer: The ownership and the opinion expressed pertain to their authors. While all the effort are made by Esc Adriatic to ensure the accuracy of this publication, it is not intended to provide legal advice as individual situations may differ and should be discussed with an expert and/or lawyer. For any specific technical or legal advice on the information provided and related topics, contact us through “lorenc.gordani@euroelektra.al”.

Most Read Publications

No post found

Most Visit Sections

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.