Klima e biznesit, Ahmetaj fton biznesin austriak të investojë në Shqipëri

1.	austriak të investojë në shqipëri 2.	fton biznesin austriak të investojë 3.	ahmetaj fton biznesin austriak të 4.	biznesit ahmetaj fton biznesin austriak 5.	e biznesit ahmetaj fton biznesin

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, u shpreh gjatë një mëngjesi pune me sipërmarrës austriakë në vendin tonë, se ndonëse volumet tregtare janë rritur gjatë vitit që lame pas, janë përsëri nën potencialin e mundshëm.

Po sipas Ahmetajt, ky vit është i rëndësishëm edhe në aspektin politik duke patur parasysh perspektivën europiane të vendit me hapjen e negociatave.

Investimet austriake në vendin tonë janë rreth 400 milionë euro nga mbi 50 kompani. Ndërkohë investimet austriake në Shqipëri janë disa herë më të ulëta se ato në Kroaci, Bosnje apo Slloveni.

Violeta Shqalsi/SCAN

Source: Klima e biznesit, Ahmetaj fton biznesin austriak të investojë në Shqipëri

Disclaimer: The authorship and the opinion expressed pertain to their authors. While all the effort are made by Esc Adriatic to ensure the accuracy of this publication, it is not intended to provide legal advice as individual situations may differ and should be discussed with an expert and/or lawyer. For any specific technical or legal advice on the information provided and related topics, contact us through “lorenc.gordani@euroelektra.al”.

Most Read Publications

No post found

Most Visit Sections

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.