Emisioni “Përballje” nga Mateo Spaho ne Scan TV, me 1 Shkurt 2018

Natyra ka qene tejet bujare me vendin tone. Thuajse i gjithë territori është i pasur me përrenj e lumeje, diell qe na ngroh 300 dite ne vit, ere qe fryn ne çdo faqe mali, për te vijuar me nëntokën e cila gjithashtu është shume e pasur me minerale dhe rezerva hidrokarbure te bollshme (nafte dhe gaz natyrore)!

Interesi për t’i shfrytëzuar këto burime sa vjen dhe është ne rritje dhe se problemet e investitorëve me administratën, banoret lokale, dhe mbi te gjitha me kuadrin ligjore qe t’i mundësoje sipërmarrjes por edhe individëve shfrytëzimin e këtyre aseteve nuk kane munguar.

Për te folur me gjerësisht mbi potencialin dhe shfrytëzimin e burimeve minerale, nje bisede e hapur me Prof. Suzana Guxholli, Pedagog Afrim Osmani nga Tirana Solar Energy, Zv. Dekani Irakli Prifti nga Fakulteti Gjeologji Miniera, Pedagog Sokol Mati nga Fakulteti Gjeologji Miniera,  Dr. Lorenc Gordani Ekspert Energjie, Kol Nikolla nga Bashkimi i Sindikatave te Shqipërisë.

Disclaimer: The authorship and the opinion expressed pertain to their authors. While all the effort are made by Esc Adriatic to ensure the accuracy of this publication, it is not intended to provide legal advice as individual situations may differ and should be discussed with an expert and/or lawyer. For any specific technical or legal advice on the information provided and related topics, contact us through “esco@albaniaenergy.org”.

Most Read Publications

No post found

Most Visit Sections

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.