Forumi mbi Infrastrukturën dhe takime biznesi B2B me kompani italiane, ICE Tirana, 10/11 Maj 2017

Të nderuar,

ICE – Agjencia për promovimin dhe ndërkombëtarizimin e kompanive italiane, Seksioni për Promovimin e Shkëmbimeve Tregtare i Ambasadës Italiane në Tiranë, në bashkëpunim me OICE (Shoqata italiane e studiove të inxhinerise, akitektures dhe konsulencës tekniko-ekonomike), organizon në Tiranë, më 10 dhe 11 maj 2017, takime biznesi b2b mbi mundësitë e bashkëpunimit me kompanitë italiane në sektorët e më poshtëm:

  • infrastruktura rrugore, hekurudhore, sociale, detare dhe ura
  • mjedisi, trajtimi i ujrave dhe impiantet
  • arkitektura, planifikimi urban dhe restaurimi
  • shërbime inxhinierike për efiçencën energjetike dhe energjitë e rinovueshme
  • inxhinieria sizmike
  • plant ingineering, fire prevention.

Sipas programit bashkëlidhur, ditën e mërkurë 10 maj në Universitetin Politeknik të Tiranës nga ora 09:00 deri në orën 12:30 do të zhvillohet seksioni teknik i Forumit të Biznesit “Inovacioni në projektim për zhvillimin e infrastrukturave të qëndrueshme”.

Do të vijojnë si më poshtë takimet e biznesit B2B me përfaqësuesit e ndërmarrjeve italiane:

  • të mërkurë, 10 maj 2017 (nga ora 14:00 deri në orën 19:00)
  • të enjte, 11 maj 2017 (nga ora 10:30 deri në orën 14:00).

Për me shume mund te gjeni ne katalogun online dhe lutemi të konfirmoni pjesëmarrjen tuaj në takimet B2B me përzgjedhjen e kompanive italiane me interes dhe përcaktimin e datës, nëpërmjet plotësimit të modulit brenda ditës së enjte 27 prill 2017 në link-un.

Most Read Publications

No post found

Most Visit Sections

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.